Aynı eve taşınmayı kabul etmeden önce

Beraberliklerin en büyük aşamalarından biri evlilik. Artık evlenmeden aynı evde yaşamak kavramının hızla ilerlemesi ile evlilik öncesi adım olarak adlandırılan “beraber yaşamak’ta’ bir o kadar ciddi bir karar. Her ne kadar aileler ilişkiye evliliklerde olduğu kadar dahil olmasa bile, beraber yaşamak en az evli olmak kadar sorumluluğu beraberinde getiriyor.
Aynı evde yaşayan iki insan birbirlerine bağımlı yaşamayı da ister istemez kabul etmiş oluyorlar. Belki bazen alışkanlıklarından, hoşlandıkları şeylerden, arkadaşları ile sık görüşmelerden ödün vermek zorunda kalabiliyorlar.
Beraber yaşamanın her zaman olumsuz etkileri olmuyor elbette. Sevdiğiniz bir insan ile aynı evi paylaşmak, keyif aldığınız şeyleri onunla birlikte yapıyor olmak ve her anı onunla geçirmek çok eğlenceli.
Sevgiliniz size aynı eve taşınmayı teklif ettiğinde neleri gözden geçirmeniz gerekir ?
Öncelikle eğer aileniz ile yaşıyorsanız, onların buna vereceği tepkiyi değerlendirmelisiniz elbette. Her ne kadar tek başına bir fert Devamını Oku →

Kadınlar Erkeklere Ne Ceza Veriyor

İlişkilerde kadınlar hem duygusal hem de cinsel anlamda incindiklerinde eşlerine seks cezası vererek acısını çıkarıyorlar. Uzmanlara göre hiçbir kadın duygusal ve cinsel anlamda mutluysa eşine ceza vermez. Ayrıca kadınların seks robotu olmadığı ve düğmesine basılınca cinsellik olması beklentisinin ise son derece yanlış olduğuna dikkat çekiliyor.
Ayrıca erkekler cinselliğin aşk ve sevgiden oluştuğuna inanıyorlar. Sık sık seks yapan erkekler eşlerinin kendisini çok sevdiğini düşünüyor. Tüm dünya kadınlarınca uygulanan bu yöntem ile kadınlar, kendilerini üzen erkeği ilişkiye girmeyerek cezalandırmada etkili olduğu düşünülüyor.
Kadın aynı zamanda kendini de cezalandırıyor
Kadınlar için cinsellik duygusal anlam taşıyor ve cinsellik olmadığında yokluğunu erkekler kadar hissetmiyor. Oysa erkekler cinselliği çok daha fazla düşkün. Bir erkek kadına duygusal anlamda yakınlık göstermediğinde kadının da robot olmadığı ve cinsellik beklenmemesi gerektiği belirtiliyor. Elbette ki kadının da cinselliğe ihtiyacı vardır Devamını Oku →

Partneriniz Duygusal Taciz mi Uyguluyor

Partneriniz sizi etkileyebilmek için türlü kurlar yaptı, sizi etki alanına çekti. Şimdiyse siz yokmuşsunuz gibi davranıyor, devamlı size önceki ilişkilerinden bahsediyor ve rencide edici konuşuyorsa bu duygusal tacizdir. Biz de, duygusal tacizin nedenlerini ve çeşitlerini sizler için derledik, uzmanların bu konudaki açıklamalarını birlikte inceleyelim:
Hemen hemen bütün kadınların yaşadığı bir durumdur. sizin ilgilendiğiniz ve davranışlarıyla sizden etkilendiğini gösteren bir erkek birden bire değişiyor mu? Uzmanlar bu durumu ‘Duygusal Taciz’ olarak nitelendiriyor. Üstelik tutarsızlıklarını da kısa sürede fark edersiniz. Sizinle ilişkisinin uzun süreli olmasını istediğini yada evlenmek istediğini söylerken ansızın fikrini değiştirebilir. Sizi çok beğenirken nedensiz şekilde beğendiği kadın özelliklerinin sizde olmadığını söyleyebilir. ‘Evlenmeye karar verirsem o kadın sen olursun’ derken bir gün sonra ‘evleneceğim kadın sen olmazsın’ diyebilir yada ansızın ayrılmak iste Devamını Oku →

Kadınlar Doğuştan Mazohist mi?


İki cinsiyet arasındaki anatothik farklılık dolayısıyla birleşmenin bir penetrasyonu gerektirmesi, erkeklik ile sadizm, kadınlık ile de mazohizm arasında bir bağlantı kurul­masına yol açmış, bir çok sapma olgusunda olduğu gibi bunda da Freud’un psikoanalitik yorumları uzun bir süre etkili olmuştur.
Erkeklerde görülen bir sapmayı Sade’ın ve Sacher Masoch’un adlarından esinlenerek sadizm ve mazohizm olarak tanımlayan Krafft Ebing’den sonra, Freud, bu iki sözcüğü umumi bir psikolojik tavrı tanım­lamak üzere kullanmıştır. Sadizm onun kuramında bütün saldırganca davranış biçim­lerini kapsamaktadır. Sadist ya da mazohist, bilinçli olarak hareket etmese de bilinç­altında cinsel duygular yatmaktadır.
Konuyu biraz daha derinleştiren Freud;
1. Sadizm ile mazohizmin içten içe ilintili ve her ikisinin de doğuştan varolan eğilimler olduklarını ve belirli koşullar altında birinin ötekine dönüşebileceğini;
2. Birçok nörotik kişinin kendi kendine karşı aynı zamanda hem sadist hem de mazohist tavır Devamını Oku →

Erkeklerin Kadınlara Söylediği 7 Yalan

Erkeklerin Kadınlara Söylediği 7 Pembe Yalan
Kadın ya da erkek olalım ilişkide en hassas olduğumuz nokta “dürüstlük” kuşkusuz. Sevdiğimiz insana güvenmek istiyoruz. Kafamızda onunla ilgili soru işaretleri olduğunda, ilişkiyi sorgular ve yıpratır hale geliyoruz.
Yalansız ilişkiyi herkes ister… fakat kimse yalan söylemeden duramaz. Hepimiz zaman zaman yalan söylüyoruz.
Sakın “ben söylemiyorum” demeyin…! Hepimiz…. söylüyoruz…!
Peki her yalan zararlı mı?
Her yalan yıpratır mı ilişkiyi?
Ya pembe yalanlar.. Sizce de onlar biraz daha eğlenceli görünmüyor mu?
Erkeklerin torbaları pembe yalanlar konusunda kadınlara nazaran biraz daha dolu. Kendilerini olduğundan farklı göstermeye çalışmak konusunda ustalar neredeyse.
Erkeklerin pembe yalan söylemek konusundaki en büyük savunması, “karşısındaki kadına kendini daha iyi hissettirmek için” söyledikleri…
Duruma bu açıdan bakınca, insanın kızası gelmiyor… Hatta gülesi geliyor…!
Bu cümleye &#82 Devamını Oku →

Parfümünüzü Partnerinizle Birlikte Seçin

Parfüm insanlar arasında kurulabilecek her türlü iletişimde son derece mühim bir yerdedir, nasıl ki davranışlarımız, ses tonumuz iletişimi yönlendiriyorsa koku duyumuz sayesinde parfüm de iletişimde yönlendirici olabilir. Çok güzel bir kadın ya da yakışıklı bir erkek kötü koku algılamamıza neden olduğunda güzelliğini görmez derhal yanından uzaklaşmak isteriz, aynı şekilde hoş kokulu güzel bir kadın yada erkek muhteşem bir çekim gücüyle etkileyebilir ve aralarındaki uyumu daha güçlü kılabiliyor. kadinlarsitesi.com olarak biz de; İşte bu yüzden parfüm seçiminde partnerinizle birlikte karar vermek doğru bir yaklaşım diyoruz.
Koku duyusu aşık olacağınız kişiyi seçerken siz farkına bile varmadan devreye giriyor. Her insan genetik olarak belirlenmiş ve yalnızca kendine ait bir kokuya sahip. Bu da karşı cinsle aranızda koku iletişimini sağlıyor. Bu iletişim ise vücudunuzdan salgılanan ve ‘feromon’ denilen maddeler ile gerçekleşiyor. Aralarında koku uyumu olan çiftler daha mutlu bir beraberlik yaşıy Devamını Oku →

Kadınlar Erkeklerden Ne İster

Değerli ziyaretçilerimiz; Cinsellikte erkekler partnerinin sıcak ve aktif olmasını ister, bunu biliyoruz. Kadının erkeği zevkle uyarması yaşanacak tatlı dakikaları doruklara ulaştırır. Peki sadece erkeğin beklentileri mi vardır… ya kadınlar? Onların seksde erkeğinden beklentileri yok mudur? Elbette vardır. Erkekler; kadınların cinsel ilişkide ne tür beklentileri olduğundan ne kadar haberdardır? Cinsellik vücudun ihtiyacı belki fakat kesinlikle istekler ve beklentiler doğrultusunda yapılacak hareketlerle çiftleri mutluluğa taşır.
Şimdi sizler için derlediğimiz kadınların hem umumi anlamda hemde cinsellik konusunda ki istek ve beklentilerine bir göz atalım, erkekler bunları dikkatle okumalı diyoruz.
Seksi zevk alarak yapmalı ve aldığınız zevki hissettirmeli. Çıkardığı seslerle kanıtlamalı. Erkek “seninle büyük zevk alıyorum” gibi kadının hoşuna gidecek sözleri kullanmalı, kadını onore etmeli. Sekste aceleye yer yoktur, zevk almak isterken eziyete dönüşmemeli. Erkek büyülü havayı dağıtmam Devamını Oku →

Duygusal Aldatmaya Kadınlar Daha Yatkın


Duygusal aldatma ile cinsel aldatma arasındaki fark nedir?

Psikolog Aylin Sezer: Aldatma, bir ilişkinin beraber çizilmiş duygusal, cinsel sınırlarının ihlalidir. Bir ilişki içerisindeyken bir başka partnerle cinsel ilişkiye girmek cinsel aldatma, duygusal bir yakınlık yaşamak veya bir başkasına aşık olmak ise duygusal aldatma olarak değerlendirilir.
Cinsel aldatmanın sebepleri neler?
Psikolog Aylin Sezer: En önemlisi yasak bir şeyler yaşamanın verdiği heyecan ve zevktir. Erkekler cinsel açıdan değişik tecrübeler yaşama isteği ve cinsel dürtülerini kontrol etmekte zorlanmaları sebebiyle aldatır. Kadınlar ise mutsuzluk, ilişkiyle ilgili tatminsizlik ve hayal kırıklıkları gibi daha duygusal sebeplerle partnerlerini aldatır. Genellikle var olan ilişkiyi geliştirmeyi, paylaşmayı beceremeyen insanların eşlerini aldattıklarını görüyoruz.
Cinsel aldatma mı duygusal aldatma mı daha çok zarar veriyor?
Psikolog Aylin Sezer: Bu, İlişkiyi yaşayan çifte ve ilişkilerinin değerlerine göre değişiyor. Bazı kişiler ve çiftle Devamını Oku →

Aşk Düşmanları

Bir ilişkiyi bitiren aslında ufak ayrıntılardır… Biten bir aşkın ardından ağlamak yerine siz nerede hata yaptığınızın bilincine varmalısınız..
Aşk öyle bir duygudur işte… çok seversiniz ve kaybetmekten korkarsınız… Korkmanıza aslında gerek yok, bir ilişkinin bitmesinde elbette sizin de payınız var. Belki hoşunuza gitmez ama, büyük sorunların neden olduğu sanılan ayrılıkların ardında aslında yalnızca, değiştirilebilir ufak detaylar vardır. Peki bunlar nelerdir? İşte kulağınıza küpe olması gereken ayrıntılar…
TEMBELLİK:
Ayaginizda pembe peluş terlikleriniz, üzerinizde eşofmanınız , yüzünüzde avokado maskeniz olduğu halde kendinize bir bakın. Sizi bu halde görse etkilenir miydi? Mümkün değil. Onun yanında rahat olmakla kendinizi bırakmak arasından ince bir çizgi vardır. Penye gecelik yerine giyilen dantelli iç çamaşırları veya haftada bir gidilen nezih bir akşam yemeği, aranızdaki gizemi artırır.
ANNECİLİK:
Kiyafetleri darmadağın yerde ve siz topluyorsunuz. Erkek arkadaşınıza annelik Devamını Oku →

İlişkiniz İçin Uğraşın!

İlişkinizin uzun soluklu olmasını istiyorsanız tansiyonu yüksek tutmalısınız. Başarılı ilişkilerin sırrı tartışmalarda olduğu gibi oyunlarda da dozu kaçırmamaktır.
Uzun süren ilişkilerde, uyumlu çiftler oldukları için başarıya ulaşmış oldukları düşünüldüğü gibi, bunların azınlıkta olduğu da bilinmelidir. Uzun soluklu ilişkiler şöyle bir gözden geçirildiğinde, büyük çoğunluğunun esasında birbirine zıt kişilikler olduğu fark edilir.
Sürekli huzur ve sükunetin yaşandığı bir ortamdaki çiftler için, tehlike çanları yakında çalacak demektir. Çiftlerin arasında anlaşamadıkları kesinlikle birkaç konu bulunmalıdır. Bu sayının az olması tabii ki çok önemli, anlaşmazlık konusunun sayısı artarsa, bu ilişkiyi yürütmeye değil, koparmaya neden olacaktır.
İlişkinizin sürekliliğini sağlamak istiyorsanız, siz de tansiyonu yukarıda tutacak sorunlarınızı belirlemelisiniz. Problemi tanımlayıp adını koyduğunuzda, çözümün de ilk adımını atmış olursunuz. Olması gerekenden fazla sorununuz varsa, birkaç tanesini eleyip diğerlerini Devamını Oku →