MAKYAJ MALZEMELERİ

Fondötenler sıvı veya katı olurlar. Stik halindeki fondötenler en doğal görünüşü verirler. Fondöten sürdüğünüzün bel li olmasını istemiyorsanız, yüzünüze in­ce koruyucu maddeyi sürdükten sonra, kurumasını beklemeden hemen stik ha­lindeki fondöteni sürün ve kremle ya­yın.Pudranın çok ince olması.gerekir. Pem­be renkli pudraların, insanın yüzüne sağ lıklı bir görünüş verdiğini unutmayın. Yarı saydam olan toz pudralar çok kulla nışlıdır; taş pudralar, gün boyunca makyaj düzeltilirken kullanılırlar.
Stik macun, taş pudra veya krem halinde satılan yanak rujları çok hafif darbelerle yayılmalıdır.Dudak rujlarının rengi modaya göre de­ğişir. Saydam rujlar dudakların daha hoş görünmesini sağlarlar. Dudak mak­yajında rujdan başka, dudakları daha parlak gösteren “glosslar” ve dudak ke­nar çizgisini belirtmek için kullanılan ruj renginde bir kalem de kullanılabilir. Kirpikleri boyamaya yarayan rimeller, ucu fırçalı kalemler veya kekler (taş bo­ya) halinde satılır. Kahverengi ve siyah rimeller, mavi ve yeş Devamını Oku →

Küçük Dokunuşlarla Güzelleşin!

Dışarı çıkmanız lazım yalnız fazla vaktiniz yok. Makyaj için de çok zaman ayıramıyorsunuz fakat bakımsız görünmeyi de düşünemezsiniz. Öyleyse kadinlarsitesi.com olarak sizlere fazla vaktinizi almayacak fakat sizi de solgun görünümden kurtaracak ufak dokunuşlarla çekiciliğinizi ön plana çıkarabilecek önerilerde bulunabiliriz.
Mor Rengin Asaleti!
Gözlerinize mor renk hakim farları metalik ışıltılarla kombineli kullandığınızda mükemmel değişime siz de hayran olacaksınız. Işıltılı kremi, göz kapaklarınıza, yanaklarınız ve dudaklarınıza hefif şekilde uygulayın.
Göz kapaklarınıza mor tonlarındaki farı dağıtarak sürün, bakışlarınızın daha dikkat çekici olması için göz kapaklarınızın iç ve dış kısımlarına aynı rengi uygulayın. Kirpiklerinizi kıvırıp rimel ile belirginleştirin.
Büyüleyici Bakışlar!
Cildinizde lekeler varsa makyaja ten renginize müsait fondöten ile başlayın. Göz kalemi yerine siyah eyelineri gözlerinize kuyruklu olacak şekilde uygulayın. Göz kapağınızdan şakaklarınıza doğru sürün. Dudaklarınıza k Devamını Oku →

Nazik, Kuru ve Cansız Ciltler İçin Losyonlar

Nazik, Kuru ve Cansız Ciltler İçin Losyonlar:
Zevkinize göre aşağıdakilerden birini seçin:
-Biberiyenin yaprakları ve çiçekleri;
-Akdiken veya hodan yaprakları;
-Rezene veya hamamotu kökü;
-Oğul otu (melisa) yaprakları ve tomurcukları,
Bütün bu bitkiler kan dolaşımını hız­landırır, cildin kurumasını engeller, kırışık­ların belirmesini geciktirir.

Cilt Rengine Uygun Fondöten Seçimi

Makyaj yaparken güzelliğinizi belirginleştirmek ve daha fazla etkiye sahip olabilmek için makyaj malzemelerinde doğru ürün seçimine dikkat etmelisiniz. Fondöten seçiminde cildinizin rengine müsait olanı tercih etmelisiniz.
Öncelikle cilt renginizi belirlemelisiniz. Spot lambalar cildinizi soluk göstereceğinden her zaman gün ışığından yararlanmalısınız.
Eğer gün ışığında da cildiniz yine soluk ve açık renkli görünümdeyse porselen, pembe ve kırmızı görünümdeyse pembe, sarı ve altın rengindeyse buğday, kahverengi görünümündeyse esmer olarak belirlenebilir.
Cildinizin rengini en iyi yansıtan ise bileğinizin iç kısımlarıdır. Fondöten alırken özellikle bileğinizin iç kısımlarında sürerek deneme yapabilirsiniz.

Böylece gün ışığına çıkarak nasıl göründüğünü belirleyebilirsiniz. Cildinizin bir ton açığı ya da koyusu belirlenerek seçilen fondöten ile de doğal görünümleri yakalayabilirsiniz.
Ayrıca cildinizin her noktasındaki renk dağılımı eşit olmadığından fondöteni yüz, boyun ve dekolte bölgesine eşit uygulayara Devamını Oku →

PARFÜMLER VE ERKEKLER

İnsanoğlu umumi olarak vücudunun do­ğal kokularm’ı giderdiğinden kendine öz gü kokusu yoktur; parfümler insan üze­rinde her hayvanın kendine özgü koku­sunun yaptığı görevin eşini yapar. Doğa kokularıyla insanların yarattıkları kokular karşılaştırılınca, rüzgârın söğüt dalları arasından eserken çıkardığı mü­zik notalarıyla usta bestecilerin yarattık lan senfoniler arasındaki fark kadar bü­yük bir farkla karşılaşılır. Parfüm sür­mek demek, doğanın hatalarını düzelt­mek, doğayı daha iyileştirmek, kusur­suz kılmak demektir. Her kadın kişiliği-ni belirleyen ve çevresindeki insanların kendisini daima hatırlamalarını sağla­yan bir parfüm arayıp bulmalıdır. Acı veya tat verici duyumlar dışında hiç bir duyum, yoğun bir hatırlatma etkisi olan kokuların duygusal yüklenimine sa hip değildir.
Christian Dior “parfüm kadının gözle gö rülmeyen görüntüsüdür” der. Lantheric de “kadınlar menekşe veya gül kokmak istemiyorlar; makyajdan, giysilerden ve ya saç biçimlerinden bekledikleri gibi kokuların d Devamını Oku →

MASAJ AYGITLARI

Romalılar ellerin çok becerikli oldukları nı bilmelerine rağmen, gene de masajın bütün sorunlarını çözmeye yeterli olamı-yacaklarını anlayarak, daha önce sözü­nü ettiğimiz fildişi tokaçları bulmuşlar­dı.
O çağdan günümüze kadar, vücudun çeşitli bölgelerinde elle yapılan masajı tamamlamak üzere fildişi tokaçlara benzeyen çeşitli aygıtlar ortaya çıktı. Birkaç kilo vermek söz konusu olduğun­da, doktora danışarak, bazı aygıtları insan tek başına da kullanabilir. Yapıla­cak masajdan tıbbi yönden bir etki beklenecekse, aygıtları kullanma işini bir uzmana bırakmak daha müsait olur. En çok kullanılan aygıtlar vibratörler (titreşim aygıtları) ve merdanelerdir. Günümüzde çok kullanılan vibratörler, bazı lüks otellerin yataklarında bile var­dır. Yatağa yatıp bir düğmeye basınca, vibratör yatağın titreşmesini sağlar. Vib­ratörler elle yapılan sürekli, uzun ve yüzeysel masajı uygulayarak, masajyapılan bölgeleri hem güçlendirir hem de ağrılarını giderirler. Merdaneler üzerinde sert veya emici kauçuk uçları ve her iki y Devamını Oku →

DENİZDE

Deniz kıyısında hava oksijen ve ozon yönünden zengindir. Ayrıca iyod, sodyum bromür gibi değerli elemanların varlığı da kanın temizlenmesini ve tenin rengi­nin açılmasını sağlar. Plajda ciğerleri bu yararlı havayla dol­durmak jimnastik hareketlerini gereksiz kılar; koşmak, ip atlamak, çocuklarla oynamak yeter.Fakat güneş devamlı nemii olan bu atmosferde bazı sakıncalar yaratabilir. Sis, sadece güneşten gelen ışınları değil, deniz ve kum tarafından yansıtılan ışın­ları da yayar. Bu yüzden kapalı havalar­da bile beklenmedik güneş çarpmala­rından korunmak’gerekir. Deniz suyu radyoaktif özelliği sayesin­de canlı bir serum görünümündedir. İyot ve tuzun etkisiyle deriyi ve saçları kuvvetlendirir, gözlere parlaklık verir, dışkıların oksitlenmesini kolaylaştırır. Deniz suyundaki mineraller, kremler ve kırışık giderici serumların deriye kazan­dırdığı proteinlerin etkilerini arttırır.Fakat deniz suyundaki bazı elemanlar deriyi daha duyarlı kılarlar. Bunun için akşamları yüzünüze saf su ya da maden suyu püskür Devamını Oku →

Şeftali Maskesi

Şeftali Maskesi
• Çok olgun bir şeftali seçin ve bunu iyice ezin.
• Gazlı bezi iki kat yapın ve arasına ez­diğiniz şeftaliyi yayın.
• Bütün yüze ve boyuna sürün ve 20 dakika boyunca yatarak bekletin.
• Gül suyu ile yıkayarak çıkarın.
Bu maske tenin tazeliği, canlılığı için çok yararlıdır.

KAUÇULUKTAN KİLE

Maske kremler, çok koyu ve lapa kıvamındaki ilk maskelere benzerler.. Tıpkı koyu ve yağlı kremler gibi katılaşmazlar; bir maskeden çok bir krem banyosu meydana getirirler. Bunlar susuz ve kuru ciltler için çok uygun­dur.Plastik maskeler deriyi gererler. Deri üzerinde mekanik ve pekiştirici etkiler yaparlar. Yüzeydeki dokuları sıkarlar, bu nedenle yorgun ya da kırışık yüzler için plastik maskeler çok yararlıdır. Kauçuk maskeler bir kere kullanıldı mı sertleşirler. Jel halinde olanları yumu­şaklıklarını korurlar, cildi germezler. Kilden yapılmış maskeler ise kullanıl­dıkları sırada ince alçı kıvamındadırlar. Yüze sürülünce kurur ve katılaşırlar; en ufak bir yüz hareketinde çatlarlar. Killi maskeler yağlı ciltlere uygulanır. Bunlar tıpkı bir sünger kâğıdı gibi ciltteki istenmeyen maddeleri emerler. Bu çok rahat bir temizleme usulüdür. Saydam maskeler ise bu alandaki en yeni uygulamadır. Polivinil piroîidon adlı bir maddeden yapılmış olan bu maskeler, ötekiler kadar değilse bile, gene de yüzdeki ufak kırışık Devamını Oku →

Yeni Saç Stilleri

Bayanların en büyük zevklerinden biri de saç stillerini değiştirmek.Bazı bayanlar uzun klasik saçları tercih ederken, bazıları da kısa saçları tercih eder.Burada sizin için farklı saç modellerini sunuyoruz.

ilginç rengarenk saç modeli,2011-2012 ilginç saç modelleri

kumral saç modeli,değişik saç stilleri

koyu kastane küt saç modeli,küt saç modelleri

açık kumral küt saç modeli,küt koyu sarı saç modelleri

mantar küt sarı saç modeli,sarı saç modelleri

katlı kesim küt saç modeli,küt sarı saç modeli

platin sarısı saç modeli,kısa sarı saç modeli